Telefon Tamiri ve Teknik Servis Samsung Teknik Servis, iPhone Teknik Servis,Lg Teknik Servis,General Mobile Teknik Servis,Htc Teknik Servis,icloud kırma,google hesabı kırma Fiyat ve Bilgi İçin: +905424999344 Mobil Teknoloji Market

Tüm Samsung Telefonlar İçin Stock Rom İndirme Rehberi

    Samsung Marka telefon için rom indirmek için öncelikle cihazımızın model numarasını bulmalıyız. Model numarasını bulmak için izleyebileceğimiz bir kaç yöntem var. Bunları sırası ile yazalım.

  • Telefonun arka kapağı ve bataryası sökülebiliyor ise:  Örneğin Note 4 veya Galaxy S4 cihazlar gibi. Arka kapağı ve bataryayı  çıkarın. Bataryanın hemen altında bir etiket göreceksiniz. Bu etiketin üzerinde cihazın imei, seri no ve model bilgileri yer alacaktır.   • Arka kapak ve batarya sökülemiyorsa: Samsung'un son ürettiği üst segment cihazlarda karşılaşılan bir durum. Örneğin Samsung Galaxy A serisi, Galaxy S6 ve üst modelleri. Bu cihazların arka kısmında şarj soketinin hemen üstünde, kapağın hemen üzerinde model no ve seri numarası bilgiler bulunmaktadır. 
  • Eğer telefon çalışır durumdaysa: Android sürümünüze göre Ayarlar menüsüne girin en altta Telefon veya Cihaz Hakkında bölümüne girin bu kısımda cihaz bilgilerini yer alır. Model numarasını burada alabilirsiniz. Eğer Android Marsmallow ise sürümünüz Donanım Bilgisi bölümüne girin ve model numaranızı alın. 
Telefonumuzun model numarasını da öğrendiğimize göre artık stock rom indirebiliriz. 
Stock rom indirmek için https://www.sammobile.com adresine gidiyoruz. Üyelik İşlemlerini tamamlıyoruz. 
Regular Download yavaş bir indirme sağlayacaktır. Fakat idm yükleyerek çok hızlı bir şekilde firmware indirebilirsiniz.


EmoticonEmoticon